17 stycznia 2013

Rok z... + wyzwanie

Naszukałam się moich patronów 2013 roku. W końcu zdecydowałam się na tych, którzy nie obchodzą rocznicy urodzin z jednym lub dwoma zerami na końcu. Rok temu jakoś tak łatwo z tym poszło, ale teraz wybór był zdecydowanie mniej oczywisty. Chcę po prostu lepiej poznać tych, których książki mam w planach od dawna i w końcu jest okazja.
Zagranica: padło na jednego z moich ulubionych autorów. W tym roku obchodzi 185 rocznicę urodzin.
Polska: kobieta! Zmarła w 2004r., skończyłaby w tym roku 75 lat.

Lew Tołstoj (ur. 9 września 1828r.)
&
Dorota Terakowska (ur. 30 sierpnia 1938r.)

Postanowiłam 
przeczytać 

Tołstoj:
Zmartwychwstanie
Śmierć Iwana Iljicza

Terakowska:
Córka czarownic
Samotność bogów

źródła zdjęć: 1 i 2  

***
Postanowiłam w tym roku podjąć się czegoś nowego, w ogóle staram się jak mogę patrzeć pozytywnie na ten rok i dlatego nakręcam się na książki, bo nie chcę czytać tak rzadko jak pod koniec 2012! Zasady są na blogu ejotka, czyli http://czytelnicza-dusza.blogspot.com.Hasłem stycznia jest IMIĘ. Ja już czytam pasującą książkę, ale mam zastój (zg na Martina, jakżeby inaczej), więc nie wiem czy zdążę z recenzją do końca stycznia. Wyzwanie trwa do 31 grudnia 2013; chciałabym, żeby było ono okazją do wyciągania książek z własnych półek.

6 komentarzy:

 1. Pisałam komentarz wczoraj i nie ma paskuda!
  W każdym razie - świetny wybór autorów, czekam zwłaszcza na opinie o książkach Terakowskiej.
  Cieplutko pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dziwne, bo wczoraj nie miałam żadnego komentarza do moderacji.

   Usuń
 2. Też postanowiłam odkurzyć półki, leżą tam czasem tomy, leżą i czekają, kilka lat, zapomniane, biedne...

  OdpowiedzUsuń
 3. Również mam ochotę zapoznać się z twórczością Tołstoja oraz Terakowskiej. Właśnie niedawno wypożyczyłam "Ono" i mam zamiar przeczytać ją w najbliższym czasie. Bardzo kusi mnie wyzwanie "Pod hasłem". Co prawda, biorę udział już w kilku, więc boję się, że może nie udać mi się wywiązać ze wszystkich, ale... podoba mi się te wyzwanie. Muszę to rozważyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ono" niedługo właśnie pożyczam od koleżanki :) Właściwie nie będę się z tymi autorami zapoznawać, bo czytałam po 3 książki każdego z nich, ale ponieważ ich lubię, chcę ich poznać lepiej, stąd taki wybór.
  Natomiast wyzwanie "pod hasłem" idealnie mi się wpisuje w moje prywatne wyzwanie dot. własnych książek, mam nadzieję, że większość haseł pozwoli mi na czytanie własnej biblioteczki.

  OdpowiedzUsuń

Jak powiedział Tuwim "Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" :)