23 kwietnia 2013

Światowy Dzień Książki

Jeszcze zdążę. Pusto tu ostatnio, ale czasu brak i czytam w ślimaczym tempie.  Za wypełniacz posłuży mi taki sympatyczny rysunek znaleziony kiedyś w sieci. Niedługo już zapomnimy, że telewizor tak wyglądał, ale chyba możemy podstawić za niego cokolwiek z migającym okienkiem. Jak myślicie - kto wygrywa ten pojedynek?

7 komentarzy:

 1. Obawiam się, że telewizor, choć biorąc pod uwagę jakość programów, które się w nim dziś pojawiają, jest to szczególnie tragiczne. Show, głupawy serial, show, teleturniej, w kółko ta okropna przeplatanka. Ja dla równowagi nie mam tv u siebie wcale i cudownie mi z tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się wydaje, że teraz TV zastępowany jest przez komputery i smartfony. W każdym razie książka nadal ma przechlapane, choć myślę, że aż tak tragicznie nie jest. Coraz częściej się przekonuję, że ludzie jednak czytają.

   Usuń
 2. W moim domu na szczęście książka. Telewizor jest, ale bez telewizji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dwudziestolecie międzywojenne, mimo swoich osiągnięć, nie było przyjazne książce. Najpierw inflacja, potem reforma finansowa, wreszcie kryzys gospodarczy, powszechne zubożenie, wzrastające koszty produkcji - wszystko to spowodowało spadek sprzedaży. Tytuły prasowe wołały: 'Agonia polskiej książki!'. Uważano, że młodzież nie czyta, bo odciągana jest od lektury przez kinematograf, sport, radio, ilustrowane tygodniki. {...]"

  Książka zawsze miała pod wiatr. A jednak jesteśmy tu i czytamy sobie :)


  * Cytat za J. Olczak-Ronikier "W ogrodzie pamięci"

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałaś? http://www.sfbrp.com/archives/634 To Twoja zasługa, że zabrał się za Solaris? :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie moja :) Ale skoro czytają różne tłumaczenia, to chyba sam Lem nie był dla niego nowością :D

   Usuń

Jak powiedział Tuwim "Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa" :)